2. 10. 2018 r. Mistrzostwa Gdyni w drużynowych biegach przełajowych

2 października miał miejsce kolejny start naszych szkolnych sportowców. Mistrzostwa Gdyni w drużynowych biegach przełajowych rozegrane zostały w kilku kategoriach. Szkoła miała możliwość wystawienia w każdej z kategorii 5 uczniów. Niestety, zarówno w dziewczynkach jak i chłopcach (rocznik 2006-2007) choroby uniemożliwiły start naszym niektórym zawodnikom. Obecni walczyli jednak zaciekle...dziewczynki: Hanna Józefaciuk (Va), Kinga Barańska (Va), Aniela Żuławska (Vb) i chłopcy: Maksymilian Tylak (Vb), Szymon Białk (Va), Maciej Gajlewicz (VIIa)
Pełne składy wystartowały natomiast wśród dziewczynek i chłopców roczników 2008 i młodszych. Dziewczynki w składzie: Agata Sarnowska (IVc), Amelia Klajbor (Vc), Weronika Kwiatkowska (IVb), Antonina Kotkowska (IVb) i najmłodsza w stawce Natalia Ossowska (IIIa) wywalczyły drużynowo V miejsce wśród wszystkich szkół gdyńskich, a dodatkowo Agata wywalczyła srebrny medal indywidualnie. Jeszcze lepszy start zanotowali chłopcy w składzie: Xavier Nowaczyk (IVa), Patryk Muszyński (IVa), Patryk Dzieciuch (IVa), Tymon Toczek (IVa) i Leszek Pietrzyk (IVd).Cała piątka uplasowała się w pierwszej dwudziestce startujących. Jako drużyna okazali się NAJLEPSI i zostali Mistrzami Gdyni!
Warto też podkreślić, że na "głęboką wodę" zostali rzuceni chłopcy z rocznika 2004-2005. Reprezentacja w składzie: Xawier Rzepa (VIIIa), Dominik Dzieciuch (VIIa), Maciej Łęcki (VIIIa), Kacper Sąsiadek (VIIIb) i Kacper Hnatyszyn (VIIIb) startowała z zawodnikami z 3 klas gimnazjum i rywalizowała na dużo dłuższym dystansie...1800 metrów. Wszyscy bieg ukończyli i była to dla nich nauka i doświadczenie na przyszłość.
Wielkie Gratulacje dla wszystkich startujących