Literacka mapa miasta

„LITERACKA MAPA MIASTA” KONKURS FOTOGRAFICZNY

1. Cele:

• rozbudzenie zainteresowań uczniów sylwetkami wybitnych pisarzy i poetów patronujących ulicom Gdyni oraz zapoznanie się z ich życiem i twórczością
  • rozwijanie u młodzieży umiejętności obserwacji otoczenia i jej dokumentowania
  • popularyzacja fotografii jako dziedziny sztuki i rozpowszechnianie jej poprzez organizowanie wystawy

2. Postanowienia ogólne

• Uczeń, który zdecyduje się na udział w proponowanym konkursie, powinien:
    • zgłosić się do biblioteki szkolnej i zapoznać z przygotowanym spisem literackich patronów gdyńskich ulic
    • przeczytać informacje o życiu i dorobku literackim wybranego pisarza
    • przestudiować topografię miasta, zlokalizować ulicę, udać się tam z książką autora i zrobić interesujące zdjęcie
  • Na zdjęciu powinna znaleźć się tabliczka z nazwą ulicy, książka patrona i osoba biorąca udział w konkursie.
  • Uczeń przygotowuje fotografię wykonaną metodą tradycyjną lub cyfrową zgodnie
    z tematem.
  • Fotografię należy oddać w formacie: odbitek czarno - białych lub kolorowych na papierze fotograficznym o wymiarach 15x21.
  • Fotografie nie mogą naruszać jakichkolwiek praw osób trzecich, w szczególności praw autorskich ani dóbr osobistych. Jeżeli na zdjęciu pojawią się inne osoby, uczestnik jest zobowiązany do uzyskania od osoby fotografowanej zgody na użycie wizerunku w konkursie. Formularz zgody należy pobrać od p. Anny Grabińskiej.
  • Konkurs ma charakter indywidualny.
  • Fotografię należy oddać do p. Anny Grabińskiej - najpóźniej do 31 października. Przystąpienie do konkursu jest równoznaczne z wyrażeniem zgody na prezentację pracy.
  • Na odwrocie pracy powinna znaleźć się metryczka zawierająca:

-        imię i nazwisko ucznia, klasę

• Komisja konkursowa będzie oceniała prace pod względem pomysłowości w ujęciu tematu  oraz walorów artystycznych (z uwzględnieniem estetyki).