Najprostsze prawdy o człowieku, Ziemi i cywilizacji wypowiedziane w "Małym Księciu"

3 października w klasie 7 A  odbyła się lekcja języka polskiego w ramach realizacji projektu edukacyjnego. Uczniowie pracowali z tekstem lektury „Mały Książę”, zakupionej z funduszy Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, a tematem lekcji były: Najprostsze prawdy o człowieku, Ziemi i cywilizacji wypowiedziane w „Małym Księciu”. Na początku zajęć jedna z uczennic zaprezentowała zrobioną przez siebie  makietę planety, na której mieszkał główny bohater  - Asteroidę B612. Zgodnie z treścią utworu na makiecie były umieszczone: kratery wulkanów, róża i oczywiście postać Małego Księcia. Następnie uczniowie (pod kierunkiem swojej nauczycielki Edyty Kurtyki) omawiali etapy podróży bohatera, wypełniając w tym celu odpowiednią tabelę. Młodzież zwracała szczególną uwagę na złote myśli zawarte w utworze. Zwieńczeniem cyklu lekcji dotyczących lektury było wcielenie się, poprzez odpowiedni strój i rekwizyty, w poszczególne postacie z lektury. I tak nie zabrakło wśród uczniów: Małego Księcia, Róży, Lisa, Pilota czy nawet Pijaka.