klasy III

Poznajmy Dawida i Larisę

5 grudnia w bibliotece szkolnej mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli poznańskiego Wydawnictwa Zakamarki. Poprowadzili warsztaty czytelnicze dla klas III na kanwie powieści „Antykwariat pod Błękitnym Lustrem”.

Fragmenty czytane przez panią Beatę i pana Macieja wprawiły młodych słuchaczy w nastrój tajemniczości, którym nacechowana jest książka Martina Widmarka. W ciekawy sposób przedstawili Dawida i Larisę, głównych bohaterów, oraz detektywistyczno-przygodowe wątki powieści, która skłania do refleksji nad współczesnym światem i mechanizmami jego funkcjonowania. Opowieści o Bibliotece Aleksandryjskiej rozbudziły ciekawość uczniów, którzy naturalnie włączali się pogadankę o największej bibliotece świata starożytnego. Szczególne zainteresowanie wśród uczniów pojawiło się w momencie nawiązania do układu okresowego Mendelejewa. Rozmowa o wszechobecnych pierwiastkach zdawała się nie mieć końca.

Po zajęciach uczniowie mogli kupić książki z serii „Dawid i Larisa” oraz serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, które cieszą się ogromną popularnością. Następna przygoda z Wydawnictwem Zakamarki w styczniu.