Rysunkowo i baśniowo

Podczas omawiania  lektury „Lew, czarownica i stara szafa” uczniowie klasy 4a wizualizowali swoje wyobrażenia lwa Aslana. Był to jeden z elementów temat: Aslan – dobry duch w lwiej skórze. Poza tym dzieci wyjaśniały, dlaczego tego bohatera można określić mianem dobrego ducha i wskazywały jego cechy oraz kim był dla mieszkańców fantastycznej krainy o nazwie Narnia.

Z kolei przy realizacji tematu: Opowiadamy o najciekawszych przygodach rodzeństwa w Narnii dzieci odtwarzały własnymi słowami wybrany fragment książki, a następnie rysowały do niego ilustrację. Okazało się, że każdemu uczniowie spodobała się inna przygoda Łucji, Zuzanny, Edmunda i Piotra.

Dzięki realizacji Programu Narodowego Rozwoju Czytelnictwa uczniowie mogli wypożyczyć z biblioteki piękne, nowe egzemplarze tej lektury.