Szkoła Podstawowa nr 28 im. Lotników Polskich w Gdyni
http://sp28gdynia.pl

05 marca 2019 10:14 | Aktualności

Pasowanie na czytelnika uczniów kl. I a

         4 marca w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klasy I a. Mimo późnych godzin lekcyjnych dzieci udźwignęły ciężar „egzaminu”, po którym otrzymały tytuł - Wzorowy Czytelnik Szkoły Podstawowej nr 28. Było aktywnie, ciekawie i miło.

     Spotkanie rozpoczęło się w sali 122, z której pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza uczniowie przeszli do biblioteki. Tam poznali tajniki pracy bibliotekarza, zasady wypożyczania książek oraz zachowania w wypożyczalni i czytelni, obejrzeli wnętrze biblioteki – regały z książkami, wystawę książek z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy, gazetki tematyczne i tablice informacyjne. W czytelni odbyła się część artystyczna, podczas której starsze uczennice recytowały wiesze podkreślające rolę książki w życiu człowieka i zachęcające do czytania. Wszystkimi nowo poznanymi wiadomościami dzieci wykazały się podczas „egzaminu”. Każda z grup miała do rozwiązania pięć zadań, które jak się okazało nie sprawiły im żadnych problemów. Poprawne odpowiedzi były przepustką do pasowania. Najważniejszy moment uroczystości rozpoczął się złożeniem przysięgi właściwego traktowania książek. Następnie uczniowie ustawili się w szeregu, po czym Laura, ucz. klasy ósmej, dotykając ramienia symboliczną zakładką, pasowała każdego pierwszaka na czytelnika. Za nią Roksana wręczała pamiątkowe dyplomy i zakładki. Wysiłek dzieci podczas zmagań intelektualnych został nagrodzony słodkim upominkiem.

     Ograniczenia czasowe nie pozwoliły na wypożyczenie książek wypatrzonych przez młodych czytelników, jednakże wielu z nich złożyło deklarację przyjścia do biblioteki w kolejnych dniach.

 

Zdjęcia: