22 stycznia 2018 20:40 | Aktualności

Popołudniowe spotkania czytelnicze

14 grudnia odbyło się drugie popołudniowe spotkanie czytelnicze dla uczniów niepełnosprawnych pod hasłem „Niedługo Boże Narodzenie”. Przedświąteczne tygodnie są dla wszystkich momentem szczególnym i dlatego wspólna rozmowa, czytanie, kolędowanie oraz zajęcia plastyczne były dla uczestników niezwykle nastrojowe.

Kolejny raz spotkanie rozpoczęło się swobodną rozmową opartą na prezentacji multimedialnej na temat tradycji bożonarodzeniowych. Następnie uczniowie z zainteresowaniem wysłuchali treści opowiadania „Boże Narodzenie w Bullerbyn”, jednocześnie wskazując różnice pomiędzy polskim a duńskim świętowaniem. Tę część spotkania zakończyło wspólne zaśpiewanie piosenki „Jest taki dzień” Czerwonych Gitar.

W takowym radosnym nastroju uczniowie ochoczo przystąpili do zajęć plastycznych. Wykonanie dekoracji świątecznych o indywidualnym charakterze sprawiło im ogromną przyjemność, jednak przełomowym momentem okazała się niespodziewana wizyta mikołaja. Radość i podekscytowanie wypełniły całą przestrzeń, a uśmiechy na twarzach dzieci były niezapomnianym widokiem. Zajęcia zakończyły się słodkim poczęstunkiem i wspólnym kolędowaniem. Zaskoczeniem dla wszystkich był tak szybki upływ czasu.

Już niedługo kolejne spotkanie!

Tekst i zdjęcia: Anna Grabińska