06 lutego 2018 17:50 | Aktualności

Popołudniowe spotkania czytelnicze

Czas szybko płynie. Za nami już trzecie spotkanie, które odbyło się 25 stycznia. Tym razem głównym tematem były zwierzęta. Postanowiliśmy przyjrzeć się ich niekiedy ciężkiej doli w okresie zimowym i porozmawiać o tym, jak możemy im pomóc, gdy brakuje pożywienia.

Tradycyjnie spotkanie rozpoczęło się pogadanką, czyli wymieniliśmy się spostrzeżeniami na temat dokarmiania zwierząt leśnych i ptaków. Dzięki prezentowanym slajdom praca leśniczego, rodzaj przygotowywanego przez niego pokarmuoraz miejsca, w których jest rozkładany lub rozrzucany, stały się bliższe uczniom i łatwiejsze do zapamiętania. Dzieci z uwagą wysłuchały dwóch opowiadań, zaś na zakończenie tej części spotkania odgadywały nazwy zwierząt leśnych i ptaków, których ilustracje były pokazywane  w prezentacji multimedialnej.

W drugiej części zajęcia plastyczne poprowadziła p. Wojtukiewicz. Pod czujnym okiem pań i z niewielką ich pomocą uczniowie wykonywali papierowe zwierzęta. To niesamowite, że zwykły papier i taśma klejąca mogą tak rozbudzić wyobraźnię dziecka i ze powstają z nich wspaniałe twory dziecięcych rąk. Na zakończenie każdy uczestnik spotkania otrzymał DYPLOM MIŁOŚNIKA ZWIERZĄT.