11 lutego 2018 19:28 | Aktualności

Czytelnicze spotkania z przedszkolakami

7 i 9 lutego w godzinach przedpołudniowych odbyły się kolejne spotkania czytelnicze dla dwóch grup pięcio- i sześciolatków z Przedszkola nr 30. Tym razem zajęcia były związane ze zbliżającymi się urodzinami Gdyni i przebiegały w miłej niemalże świątecznej atmosferze.

Zajęcia rozpoczęły się pogadanką na temat położenia geograficznego Gdyni – dzieci swobodnie operowały nazwami: Morze Bałtyckie, Sopot, Gdańsk, Wisła i świetnie rozpoznawały wyjątkowe miejsca, pomniki i obiekty naszego miasta pokazywane w prezentacji. Ostatni slajd przedstawiał pomnik Gdyńskie Rybki i o nim właśnie dzieci poznały niezwykle ciekawą legendę. Ich naturalna ciekawość sprawiła, ze kolejny czytany tekst literacki, jedna z wielu baśni gdyńskich, dotyczył Babich Dołów. Choć opowieść była długa maluchy uważnie słuchały i dzielnie znosiły siedzenie na twardych krzesełkach. Na koniec dzieci opisywały charakterystyczne elementy i barwy herbu i flagi Gdyni, a było to bardzo ważne, ponieważ zdobyta wiedza przydała się podczas zajęć plastycznych.

W części praktycznej przedszkolaki wykonały herb i flagę Gdyni, wykorzystując przygotowane materiały. Prace zabrały na pamiątkę wspólnie spędzonego czasu. Zajęcia zakończyły się wręczeniem każdemu dziecku DYPLOMU MIESZKAŃCA GDYNI. Kolejne spotkanie w marcu.

Tekst: Anna Grabińska