25 lutego 2018 20:41 | Aktualności

Pasowanie na czytelnika

We wtorek 20 lutego 2018r. uczniowie klasy I a zostali  uroczyście pasowani na czytelnika i mogą już w pełni korzystać ze zbiorów naszej biblioteki. Pani Ania Grabińska wspaniale przygotowała uroczystość. Były konkursy, łamigłówki, zagadki oraz inne ciekawe zabawy związane z czytelnictwem. Dziewczynki z klas V pięknie czytały dzieciom fragmenty książek, zapoznały również z zasadami korzystania z biblioteki. Pani Ania przybliżyła dzieciom zasady gromadzenia książek na regałach, korzystania z katalogu oraz pokazała regały z literaturą dla najmłodszych uczniów. Najważniejszym momentem było złożenie przez dzieci ślubowania i pasowanie ich na czytelnika. Wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i kolorowe zakładki do książek. Był też pyszny słodki poczęstunek. Na koniec dzieci wypożyczyły książki. Wszyscy szczęśliwi i zadowoleni wróciliśmy do klasy.

Tekst i zdjęcia: Dorota Kulesza