19 marca 2018 20:49 | Aktualności

Klasa IVa i IVc w gdyńskiej Marinie - Bezpieczeństwo nad wodą z "Gdynia na fali"

W poniedziałek 19 marca przy pięknej pogodzie klasy IV a i IV c wybrały się do gdyńskiej Mariny aby w ramach akcji "Gdynia na fali" dowiedzieć się ciekawych informacji o bezpieczeństwie nad wodą. Dzieci miały okazje zobaczyć sprzęt ratowniczy, który służy niesieniu pomocy. Quad, ponton ratowniczy i szereg podręcznego sprzętu cieszył się oczywiście dużym zainteresowaniem. Uczniowie zwiedzili i zapoznali się z tajnikami pracy statku ratowniczego "Kwazar". Dzięki ratownikom przeszli szybkie szkolenie z wiązania węzłów, które przydać się mogą zarówno nad wodą ale i w życiu codziennym. Ogromną atrakcją okazały się pieski ratownicze ze wspaniałym Nowofundlandem na czele. Sposoby pracy tych sympatycznych zwierzaków zaciekawiły chyba wszystkich. Były konkursy, zabawa i ogrom informacji pozwalających zachować bezpieczeństwo wypoczywając nad wodą. Każda forma uświadamiania niebezpieczeństw, które mogą na nas czekać w środowisku wodnym jest bardzo potrzebna i zawsze na czasie.

Tekst i zdjęcia: Piotr Wasilewski