21 marca 2018 20:14 | Aktualności

Sukces naszych uczniów

Dziś tj. 21 marca w Szkole Podstawowej nr 52 w Gdyni odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród  w Międzyszkolnym  Konkursie Literackim w ramach projektu "Gdyńskie Opowieści Literackie". Konkurs był adresowany do uczniów klas czwartych. Z naszej szkoły wzięło w nim udział aż 12 czwartoklasistów, którzy pod kierunkiem swojego nauczyciela polonisty - p. Edyty Kurtyki  napisali opowiadania o różnych gdyńskich obiektach architektonicznych. Konkurs był zorganizowany m.in. pod patronatem Wydziału Edukacji Urzędu Miasta Gdyni. Organizatorzy i jury konkursu doceniło wszystkich uczniów, ich prace zostały wydrukowane w specjalnej książeczce, którą otrzymał każdy uczestnik konkursu. Na szczególne uznanie zasługuje jednak troje naszych uczniów tj. Mateusz Marzec z  kl. IV A, który zdobył III Miejsce oraz uczennice: Pola Grożyńska z  kl. IV A i Patrycja Hejmowska z kl. IV C - prace  obu dziewczynek zdobyły Wyróżnienie. Pozostali uczniowie, którzy równie godnie reprezentowali naszą szkołę to: Julia Bisko, Anna Nowosielska, Mateusz Żebrowski, Dorota Pawlak, Maksymilian Kuczko, Małgorzata Sobisz, Adam Mykita, Oliwia Czarnik i Wiktoria Hildenbrandt. Książka z pracami naszych uczniów będzie dostępna w szkolnej bibliotece, zachęcamy gorąco do lektury, a zwycięzcom i wszystkim uczestnikom konkursu jeszcze raz serdecznie gratulujemy.
Tekst: Edyta Kurtyka