22 marca 2018 19:12 | Aktualności

Patryk Muszyński - hokeista UKS Niedźwiadki Gdynia

Patryk Muszyński, uczeń kl. III Aod 2014 roku jest zawodnikiem Hokejowego Uczniowskiego Klubu Sportowego NIEDŹWIADKI Gdynia. Jest kapitanem drużyny roczników 2009/2010. W ostatnią sobotę, 17 marca, HUKS Niedźwiadki zdobyły złoto podczas VIII Turnieju o mistrzostwo Pomorza w roczniku 2008/2009. Zespół Patryka wygrał z drużynami z Malborka i Elbląga oraz zremisował z hokeistami szkoły sportowej z Gdańska. O zwycięstwie zdecydowała mniejsza ilość straconych bramek w całym turnieju. Patryk zdobył dla drużyny 5 bramek oraz 5 asyst. Asysta to podanie do zawodnika z drużyny, który po przyjęciu krążka zdobędzie bramkę. W hokeju istnieje punktacja kanadyjska, w której zarówno bramka jak i asysta liczona jest za 1 punkt. W najbliższą sobotę, 24 marca, HUKS Niedźwiadki  wezmą udział w kolejnych rozgrywkach, tym razem w Toruniu. Przed młodymi hokeistami jeszcze najważniejszy sprawdzian sezonu, czyli VIII Międzynarodowy Turniej Mini-Hokeja na Lodzie, który odbędzie się w dniach 20-22.04.2018 w Jastrzębiu Zdroju. Do rywalizacji staną drużyny z 17 miast Polski, ale także z Ukrainy, Czech i Słowacji. HUKS Niedźwiadki też tam będą.

Trzymajcie kciuki!