22 marca 2018 21:03 | Aktualności

21 marca - Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa

W naszej szkole dzień 21 marca był okazją do podwójnego świętowania. To nie tylko pierwszy dzień wyczekiwanej wiosny, to także Międzynarodowy Dzień Osób z Zespołem Downa- data nie jest przypadkowa, nawiązuje do 21 chromosomu. Święto  zostało ustanowione w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Od 2012 roku patronat nad obchodami sprawuje Organizacja Narodów Zjednoczonych. Tego dnia, osoby na całym świecie ubierają 2 różnokolorowe skarpetki. Co roku organizatorzy przygotowują szereg wydarzeń mających na celu promowanie praw osób z Zespołem Downa do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym. Wśród świętujących nie mogło zabraknąć uczniów i nauczycieli naszej szkoły! W czasie godziny wychowawczej rozmawialiśmy o Zespole Downa oraz pozowaliśmy do wspólnego „skarpetkowego” zdjęcia.

Tekst: Kinga Mackiewicz