26 marca 2018 21:47 | Aktualności

Przedświąteczne spotkania czytelnicze z przedszkolakami

19 i 21 marca w godzinach przedpołudniowych w bibliotece szkolnej odbyły się kolejne już spotkania czytelnicze dla dwóch grup przedszkolnych. Trzecie zajęcia w tym roku szkolnym były poświęcone zbliżającym się Świętom Wielkanocnym.

Spotkanie rozpoczęło się pogadanką na temat tradycji związanych z Wielkanocą. Dzieci opowiadały o wysyłaniu kartek świątecznych, o domowych porządkach, w których niektóre z nich pomagają, o Niedzieli Palmowej oraz świątecznym śniadaniu i radości, którą przynosi Lany Poniedziałek. Nieco więcej czasu poświęcono na wskazanie produktów, które powinny znaleźć się w wielkanocnym koszyczku. Dzieci starały się rozpoznać poszczególne artykuły pokazywane w prezentacji multimedialnej, zaś nauczyciel bibliotekarz wyjaśniał symbolikę każdego z nich. Bazowym tekstem literackim był fragment o tematyce świątecznej, pochodzący z książki „Dynastia Miziołków”. Historia z wypiekiem mamy Miziołka twardym mazurkiem, którego można rozbić jedynie młotkiem, oraz lane zabawy w drugi dzień świąt wprawiły dzieci w radosny nastrój i wywołały niepohamowaną chęć podzielenia się własnymi przeżyciami z przebiegu tegoż szczególnego dnia w ich domach.

Tradycyjnie nie mogło zabraknąć pracy plastycznej powiązanej z tematem zajęć. Tym razem dzieci własnoręcznie wykonały świąteczne zajączki, a na pamiątkę otrzymały książeczkę pt. „Co powinno znaleźć się w wielkanocnym koszyczku?”. Kolorując w domu czarno-białe ilustracje, będą utrwalały wiedzę zdobytą na dzisiejszym spotkaniu. Na zakończenie dzieci otrzymały drobny słodki prezent - symboliczne jajeczko. Kolejne nasze literackie zajęcia odbędą się  w kwietniu.

Tekst: Anna Grabińska