02 kwietnia 2018 20:56 | Aktualności

Inicjatywa uczniowska

Szkolne hodowle zwierząt są nieocenionym sposobem obserwowania i poznawania życia organizmów. Uczą systematyczności, obowiązkowości oraz odpowiedzialności za małych podopiecznych. Są cennym środkiem dydaktycznym i pełnią ogromną funkcję wychowawczą. Często spełniają marzenia uczniów o posiadaniu własnego zwierzątka i zaspakajają potrzeby emocjonalne. Z tych pobudek powstała wspaniała inicjatywa uczennic z klasy VI a, które od kilku lat opiekują się chomikami. Hana Słuszniak i Agnieszka Baranowska wyszły z propozycją zorganizowania zbiórki pieniążków na zakup nowej klatki dla Stuarta. Uczennice wykonały skarbonkę. Do akcji włączyły się klasy IV – VII i w kilkanaście dni zebraliśmy pieniążki potrzebne na nowe lokum dla Stuarta. Wystarczyło też na kulę do biegania na stojaku, by nasz pupil mógł zadbać o sylwetkę. Wszystkim darczyńcom serdecznie dziękujemy. Dzięki Wam nasz szkolny chomik spędzi Święta w nowym domku.

Tekst i zdjęcia: Iwona Łotkowska