09 kwietnia 2018 19:22 | Aktualności

Zaprośmy ptaki do Gdyni!

W poniedziałek 9 kwietnia br. w Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym przy al. Zwycięstwa 96/98 w Gdyni odbyło się uroczyste wręczenie nagród i wyróżnień w XX edycji konkursu „Zapraszamy ptaki do Gdyni”. Do sali kinowej PPNT przybyli uczniowie, którzy otrzymali nagrodę główną lub wyróżnienie, wraz z nauczycielami, wychowawcami lub szkolnymi opiekunami. Spośród naszych uczestników konkursu nagrodę główną otrzymała Basia Tłuczek z klasy VI b, a wyróżnienie Tymon Złocki z klasy IV a. Jubileuszową uroczystość uświetniło wystąpienie dr Andrzeja G. Kruszewicza – ornitologa, podróżnika, założyciela i szefa Azylu dla Ptaków w warszawskim zoo oraz obecnego dyrektora warszawskiego zoo. Dr Kruszewicz znany jest słuchaczom radia z piątkowych opowieści o ptakach. Po wykładzie nagrodzeni uczniowie otrzymali atrakcyjne nagrody służące pogłębianiu wiedzy przyrodniczej, a także, wzorem poprzednich edycji, porcelanowe kubki z nadrukowanym ptakiem - tym razem zagościł na nich grubodziób.

Nagrodzonym oraz wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy!

Zapraszamy do udziału za rok.

Tekst i zdjęcia: Iwona Łotkowska