Aktualności

16 kwietnia 2018 20:18 | Aktualności

Nasz powrót - warsztaty edukacyjne w Muzeum Emigracji w Gdyni

"Zapraszamy na rodzinne warsztaty edukacyjne dla osób, które mieszkały zagranicą i wróciły do Polski. Zajęcia kierujemy do rodzin z dziećmi w wieku 6-12 lat. Spotkanie odbędzie się 21 kwietnia w godz. 11:00 - 13:00 w sali multimedialnej Muzeum Emigracji. W jego trakcie chcemy zebrać doświadczenia i wspomnienia związane z emigracją i powrotem do kraju. Jak Wam się żyło za granicą? Co Was zaskoczyło? Co chcielibyście przenieść do Polski a może coś w Polsce lepiej funkcjonuje? Chcemy wysłuchać Waszych wspomnień o życiu poza Polską. Interesują nas zarówno głosy dzieci jak i głosy dorosłych.

Jeśli jesteś jedną z rodzin, które wyjechały zagranicę a teraz znów mieszkają w Polsce, serdecznie zapraszamy na kreatywne warsztaty, w trakcie których wspólnie stworzymy magiczne urządzenia pomagające emigrantom w odnalezieniu się w nowej rzeczywistości. Stworzymy prototypy niesamowitych maszyn i urządzeń, a jedynym ograniczeniem będzie Wasza wyobraźnia. Przy okazji nagramy Wasze wspomnienia o wyjeździe i życiu za granicą, które dostaniecie na pamiątkę. Może staną się częścią Waszego rodzinnego albumu? Jesteśmy bardzo ciekawi Waszych historii!

Zapisy prowadzimy pod numerem 58 670 41 72 lub mailowo pod adresem: w.cymer@muzeumemigracji.pl.

Muzeum Emigracji w Gdyni jest pierwszym muzeum w Polsce, które zbiera i pokazuje historie emigrantów. Na całym świecie żyje ok. 20 milionów Polaków i osób polskiego pochodzenia. Historia wyjazdów z ziem polskich toczyła się na przestrzeni setek lat. W najróżniejsze części świata wyruszano zarówno za pracą, jak w poszukiwaniu wolności i innego życia. Nie zmieniło się to po odzyskaniu przez Polskę niepodległości: w wędrówkę ruszano pieszo, pociągami, na pokładach statków, a później i samolotów. Po wstąpieniu do Unii Europejskiej emigracja stała się pokoleniowym doświadczeniem milionów młodych Polaków. Dziś prawie każdy zna kogoś, kto zdecydował się na emigrację."

Pozdrawiam serdecznie,
MARTA OTRĘBSKA
Specjalistka ds. Edukacji
Education Officer

Przeczytano: 186 razy. Wydrukuj|Do góry