22 kwietnia 2018 16:13 | Aktualności

Woda i jej niezwykłe właściwości

W sobotę 21 kwietnia odbyły się kolejne warsztaty chemiczne dla klas VII. Tematem była woda i jej niezwykłe właściwości. 70% naszej Ziemi stanowią wody mórz i oceanów. Woda jest niezbędnym składnikiem pokarmowym, stanowiącym podstawę wszystkich komórek, tkanek oraz płynów ustrojowych. Uczniowie mieli okazję zbadać właściwości wody z kranu, destylowanej, a także z dużą zawartością wapnia i magnezu. Dzięki temu odkryli, co znaczy twarda woda. Zbadali też takie właściwości jak gęstość i napięcie powierzchniowe. Z okazji zbliżającego się tygodnia zdrowia postanowiliśmy sprawdzić, ile cukru znajduje się w różnych napojach. Wszyscy zgodnie stwierdziliśmy, że najzdrowsza jest woda.  Końcowy efekt prac, będzie można oglądać już od poniedziałku w szkole.

Tekst i zdjęcia: Emilia Kucińska