22 kwietnia 2018 16:40 | Aktualności

VI Rajd Borchardtowski

W sobotę 21 kwietnia odbył się VI Rajd Borchardtowski, którego celem jest uczczenie pamięci patrona SP nr 40 kpt. ż. w. Karola Olgierda Borchardta, uczczenie jubileuszu 90-lecia OM PTTK oraz propagowanie aktywnej turystyki. Organizatorem była jak zwykle Szkoła Podstawowa nr 40, która w tym roku świętuje swoje 40 – lecie. Uczestniczymy w tym rajdzie od samego początku. W tym roku na starcie pojawiło się dwudziestu dziewięciu uczniów naszej szkoły od klasy IV do VII. Pogoda dopisała wyjątkowo! Wraz z przewodnikiem PTTK wędrowaliśmy śladami kpt. K. Borchardta, zwiedziliśmy również „Dar Pomorza”. To wspaniały sposób na aktywne spędzenie wolnego czasu na świeżym powietrzu. W drugiej części rajdu uczniowie wszystkich szkół podjęci zostali, w gościnnych progach SP 40 pysznym bigosem z bułką, ciepłą herbatą i słodyczami. Ponadto każdy uczestnik otrzymał pamiątkową plakietkę a szkoła dyplom. Do domów wróciliśmy trochę zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Tekst i zdjęcia: Iwona Łotkowska