17 czerwca 2018 21:59 | Aktualności

„Poznajmy Dawida i Larisę”

13, 14 i 15 czerwca w bibliotece szkolnej mieliśmy przyjemność gościć przedstawicieli poznańskiego Wydawnictwa Zakamarki. Poprowadzili warsztaty czytelnicze dla klas III – VI na kanwie powieści „Antykwariat pod Błękitnym Lustrem”.

Fragmenty czytane przez panią Beatę i pana Macieja wprawiły młodych słuchaczy w nastrój tajemniczości, którym nacechowana jest książka Martina Widmarka. W ciekawy sposób przedstawili Dawida i Larisę, głównych bohaterów, oraz detektywistyczno-przygodowe wątki powieści, która skłania do refleksji nad współczesnym światem i mechanizmami jego funkcjonowania. Opowieści o Bibliotece Aleksandryjskiej rozbudziły ciekawość uczniów, którzy naturalnie włączali się pogadankę o największej bibliotece świata starożytnego.Szczególne zainteresowanie wśród uczniów pojawiło się w momencie nawiązania do układu okresowego Mendelejewa. Rozmowa o wszechobecnych pierwiastkach zdawała się nie mieć końca.

Po zajęciach uczniowie mogli kupić książki z serii „Dawid i Larisa” oraz serii „Biuro detektywistyczne Lassego i Mai”, które cieszą się ogromną popularnością. Trzeciego dnia przed końcem ostatnich zajęć dzieci z klasy III d podziękowały za wyjątkowe spotkania literackie i wręczyły laurkę z krótkim wierszykiem. Następna przygoda z Wydawnictwem Zakamarki w listopadzie.