18 czerwca 2018 22:16 | Aktualności

"Wikingowie" Musical Nieletni

Od lat wiadomo, że młodzież naszej szkoły kocha teatr. Każdego roku nauczyciele za jeden z priorytetów w pracy wychowawczej uznają obcowanie z Melpomeną, a co za tym idzie - zapewniają wychowankom obejrzenie jednego ze spektakli w trójmiejskich teatrach.
       Takie wydarzenie miało miejsce ostatnio - 15 czerwca 2018 r. Uczniowie kl. IV - VII wyjechali autokarami do Gdańska na musical "Wikingowie". Udramatyzowana fabuła okazała się nie tylko częścią poznawczej sagi o dalekich wikingach, ale przede wszystkim uniwersalną w swoim lirycznym przekazie balladą o tym, że w życiu najważniejszymi wartościami jest przyjaźń, miłość i rodzina. To one są fundamentem i ostoją człowieka w każdym wieku, czasie i miejscu.
       Swoją zgodę na tak pojmowaną prawdę o świecie dali nasi uczniowie poprzez żywy aplauz po zakończeniu spektaklu i nie milknące dyskusje podczas drogi powrotnej do szkoły. Niektórzy już byli ciekawi, jaki spektakl obejrzą niebawem, za kilka miesięcy...

Tekst: Romualda Faron
Zdjęcia: Iwona Łotkowska