22 września 2018 12:12 | Aktualności

Akcja Sprzątania Świata w naszej szkole

„Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii, zapoczątkowanego w 1989 roku przez Ina Kiernana, australijskiego biznesmena i żeglarza. W ruchu tym uczestniczy blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. To wspólna lekcja poszanowania środowiska. W naszej szkole w akcji wzięli udział uczniowie klas IV - VIII oraz ich nauczyciele. Podczas spotkania w amfiteatrze wszyscy wysłuchali krótkiej informacji na temat genezy i idei akcji, wierszy o tematyce ekologicznej oraz piosenek w wykonaniu zespołu wokalnego i instrumentalnego. Chwilę później młodzi ludzie sprzątali już wyznaczone tereny leśne naszego osiedla.