28 września 2018 15:55 | Aktualności

Spotkanie z autorem Łukaszem Wierzbickim

27 września w naszej szkole mieliśmy przyjemność gościć pana Łukasz Wierzbickiego, autora powieści „Dziadek i niedźwiadek” i „Afryka Kazika” oraz wielu innych książek dla dzieci i młodzieży.

Dzisiejsze warsztaty zapoczątkowały ubiegłoroczne czwartkowe spotkania czytelnicze, podczas których uczniowie uczęszczający do świetlicy poznali treść „Dziadka i niedźwiadka”. Opowieść o Wojtku poruszyła serca młodych czytelników i wzbudziła ich ogromne zainteresowanie, co zaowocowało nawiązaniem współpracy z panem Łukaszem.

Zajęcia odbyły się w godzinach porannych i uczestniczyli w nich uczniowie klas drugich, trzecich i czwartych. Prowadzący spotkanie w ciekawy i zajmujący sposób przedstawił trzy prawdziwe historie niezwykłych bohaterów. Pierwsza z nich to opowieść o Kazimierzu Nowaku i jego niebezpiecznych przygodach, których doświadczył w czasie podróży po Czarnym Lądzie. W drugiej historii tragizm II wojny światowej przeplatał się z radością obcowania z niedźwiadkiem Wojtkiem wcielonym w szeregi Armii Andersa. Słowa „Zwierzęta potrafią być wspaniałymi przyjaciółmi, a życie bywa znacznie ciekawsze, niż wymyślone historie …” idealnie oddają treść książki „Dziadek i niedźwiadek”. Trzecia historia to życie pana Łukasza Wierzbickiego, który pierwszą książeczkę napisał w wieku 8 lat. Teraz spotykając się z młodymi ludźmi, pragnie rozbudzić w nich pasję pisania, podróżowania i dążenia do realizacji marzeń.

Warsztaty, w których uczniowie mieli okazję uczestniczyć to niezwykłe widowiska wypełnione ciekawą treścią i wysmakowanym humorem słownym prowadzącego. W otoczeniu rekwizytów i odtwarzanych głosów zwierząt dzieci poczuły nastrój każdej z przedstawianych powieści i żywo reagowały na szybkie zwroty akcji. Uśmiechy na twarzach, zaskoczenie i zaciekawienie to najlepsza recenzja spotkań autorskich, które zakończyły się wręczeniem nagród przyznanych w szkolnym konkursie „Ilustracja do wybranego rozdziału książki „Dziadek i niedźwiadek”, podpisaniem książek oraz wspólnym zdjęciem.