02 października 2018 20:25 | Aktualności

Wycieczka klas szóstych na Kaszuby

2 października klasy szóste wybrały się na wycieczkę objazdową po Kaszubach. Uczniowie wraz z wychowawcami i nauczycielami wspomagającymi odwiedzili m.in. Czymanowo, Nadole oraz Kniewo. Mimo że pogoda nie rozpieszczała, wycieczka była ciekawa i pożyteczna. Pan przewodnik interesująco opowiadał o historii budowy pierwszej w Polsce elektrowni jądrowej  nad Jeziorem Żarnowieckim, następnie oprowadził młodzież po Zagrodzie Gburskiej - skansenie, w którym można było zobaczyć stare sprzęty gospodarskie czy wystrój chat kaszubskich. Największą atrakcją było jednak spotkanie ze strusiami. Na fermie w Kniewie znajdowały się także inne zwierzęta tj. kozy, owce, lamy, króliki a nawet kangur. Po bliższym zapoznaniu się ze strusiami i ich zwyczajami , odbyły się zawody  ze strusim jajem. Na koniec wycieczki  uczniowie posilili się smaczną kiełbaską oraz  rozgrzali gorącą herbatą i wrócili  pełni wrażeń autokarem do szkoły.