26 października 2018 08:19 | Aktualności

„Słodziakowe” zajęcia czytelnicze

Działania czytelnicze podjęte w klasach drugich były realizacją zadań konkursowych projektu edukacyjnego „Szkolne Przygody Gangu Słodziaków”.

Czytanie ze Słodziakami rozpoczęło się rozdaniem uczniom indywidualnych minialbumów na naklejki, które wychowawca przyznaje przez 21 dni zawsze wtedy, gdy rodzic potwierdzi podpisem codzienne dziesięciominutowe czytanie swemu dziecku. Kolejnym etapem były zajęcia czytelnicze oparte na opowiadaniach z książki „Gang Słodziaków” Renaty Piątkowskiej. Począwszy od 17 do 19 października kolejno w klasach II a, II b i II c odbyły się spotkania, podczas których uczniowie obejrzeli przygotowaną prezentację multimedialną, wysłuchali historii o przygodach jeża Jerzyka, sowy Zosi i lisa Lucka, dyskutowali o postępowaniu poznanych bohaterów, a na koniec każde dziecko tworzyło swój własny komiks o dalszych losach Gangu Słodziaków. Niezwykle ciekawy był 22 października, czyli Dzień Głośnego Czytania. Poświęciliśmy go dzieciom Domu Hospicyjnego „Bursztynowa Przystań”. Uczniowie uczęszczający na zajęcia koła integracyjnego pod opieką pań odwiedzili podopiecznych hospicjum, czytali im opowiadanie o zajęczycy Zuzi, przedstawili miniteatrzyk kukiełkowy i przeprowadzili wywiad z lekarzem oraz pielęgniarką oddziałową na temat ich pracy. Spotkanie zakończyło się podarowaniem maluchom pluszowych Słodziaków i książeczki „Gang Słodziaków”.