Wszystkim Uczniom życzymy BEZPIECZNYCH i udanych ferii zmowych

13 listopada 2018 09:43 | Aktualności

„Z Niepodległą gra o zwycięstwo!” historyczna potyczka uczniów klas czwartych

7 listopada w amfiteatrze szkolnym uczniowie klas czwartych stoczyli bój o zwycięstwo z wykorzystaniem planszy popularnej gry znanej jako „Chińczyk”. Reprezentanci klas występowali w barwach poszczególnych oddziałów wojskowych, była więc Pierwsza Kompania Kadrowa (drużyna zielona), Pierwsza Brygada (drużyna czerwona), Błękitna Armia (drużyna niebieska) i Druga Brygada (drużyna żółta). Przez miesiąc uczniowie przygotowywali się do rozgrywki poprzez uważną lekturę fragmentów książki „Jeszcze Polska nie zginęła” Joanny i Jarosława Szarków. Nad poprawnością udzielanych odpowiedzi czuwało szacowne jury w składzie p. Janusz Stachowiak, p. Marek Ambrosiewicz, p. Halina Górska oraz Oliwia Flak (uczennica kl. VIII c jako przedstawicielka społeczności uczniowskiej). Emocji było co niemiara. Począwszy od zdenerwowania podczas odpowiedzi, poprzez radość w powodu wyrzuconej szóstki, aż do wzruszeń wywołanych przegraną. Wszystkie drużyny spisały się rewelacyjnie, jednakże do bazy jako pierwsza dotarła Błękitna Armia i to uczniowie klasy IV c zdobyli puchar. Za ogromne zaangażowanie, ambitne podejście do postawionego zadania i świetną współpracę wszyscy uczestnicy zabawy otrzymali medale oraz dyplom uznania i cukierki dla całej klasy.