Wszystkim Uczniom życzymy BEZPIECZNYCH i udanych ferii zmowych

17 listopada 2018 19:35 | Aktualności

Śladami Pułkownika Dąbka

W piątek 16 listopada uczniowie klasy VI b odbyli wspaniałą podróż przywołującą dramatyczne wydarzenia pierwszych dni II wojny światowej i postać Płk. Stanisława Dąbka, dowódcy Lądowej Obrony Wybrzeża. Dzięki uprzejmości Dowódcy Klubu Wojskowego 43. Bazy Lotnictwa Morskiego uczestniczyli w wycieczce oraz warsztatach prowadzonych przez panią Beatę Wojtukiewicz. Z powagą i szacunkiem dla wspaniałego człowieka i żołnierza uczniowie zapalili znicze oraz odśpiewali wszystkie zwrotki hymnu narodowego w miejscu tragicznej śmierci bohaterskiego oficera.

W części warsztatowej obejrzeli film p.t. „Śladami Pułkownika Dąbka” a w ramach zajęć plastycznych wykonywali pastelami prace artystyczne związane z tematem wycieczki.

Była to wspaniała lekcja historii.

Dziękujemy!