28 listopada 2018 09:39 | Aktualności

Przedszkolaki i Dzień Pluszowego Misia w bibliotece

21 i 22 listopada odbyły się kolejne spotkania czytelnicze z dziećmi grupy tęczowej i zielonej z Przedszkola nr 30. Tym razem tematem zajęć był ulubieniec wszystkich maluchów – pluszowy miś. Każdy z nas pamięta ze swego dzieciństwa tego sympatycznego towarzysza zabaw i wypraw wszelakich, tę maskotkę, która była pocieszeniem w chwilach smutku i niezastąpioną przytulanką.

Spotkanie rozpoczęło się sprawdzeniem u dzieci znajomości misiów będących bohaterami różnych książek i filmów animowanych. W szacownym gronie znaleźli się Miś Uszatek, Colargol, Kubuś Puchatek i Paddington. Przedszkolaki żywo reagowały na kolejne postacie pojawiające się w prezentacji multimedialnej. Następnym punktem przebiegu zajęć było wysłuchanie opowiadania pt. „Urodziny pluszowego misia”. Cieszy fakt, że wszystkie dzieci zgodnie przyznały, iż lubią dostawać prezenty, ale nie tylko one są najważniejsze. Wyraźnie podkreślały, że urodziny to wspaniała okazja do spotkań w gronie rodziny i przyjaciół, co jest niezwykle cenne i takie relacje należy pielęgnować. Rozmowa zakończyła się przejściem do czytelni i wykonaniem kart pracy oraz pracy plastycznej z misiem w roli głównej. W wyjątkowo miłej i serdecznej atmosferze zajęcia zakończyły się wręczeniem dyplomu każdemu uczestnikowi zabawy z okazji Dnia Pluszowego Misia.

Za miesiąc kolejne spotkanie i radosne czytanie!