03 grudnia 2018 14:12 | Aktualności

Nasi wolontariusze w akcji

Wychowanie do czytania jest pracą żmudną i wieloletnią. Powinno rozpocząć się jak najwcześniej. Jest to bardzo ważne, ponieważ wychowanie dzieci na czytelników jest dzisiaj, w dobie społeczeństwa informacyjnego, ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Pamiętajmy, że nikt nie rodzi się czytelnikiem, a zamiłowanie do czytania musi być pobudzane przez inne osoby. Z takim właśnie przesłaniem dziewięcioro wolontariuszy naszej szkoły udało się 29 listopada do Klubu Garnizonowego 43 Bazy Lotnictwa Morskiego na spotkanie czytelnicze z dziećmi z Przedszkola nr 30.

Zajęcia pod hasłem Dzień Pluszowego Misia rozpoczęły się występem ósmoklasistów. Przygotowali oni recytację wierszy, których głównym bohaterem był miś – ulubieniec wszystkich dzieci. Odgrywali przy tym scenki sytuacyjne, które hipnotyzowały oglądających i pobudzały wyobraźnię młodych słuchaczy. Krótka część prezentacji poświęcona była historii ustanowienia 25 listopada Dniem Pluszowego Misia. Dzieci rozpoznawały misie pokazywane na ilustracjach i wskazywały swoich idoli. Największe zaangażowanie maluchów pojawiło się podczas czytania opowiadania „Puchatkowe zaklęcie”. Oprócz skupienia uwagi na prezentowanych rekwizytach, dzieci kilkakrotnie radośnie powtarzały magiczne zaklęcie Kubusia Puchatka. W drugiej części spotkania przedszkolaki wykazały się zdolnościami plastycznymi. Pokolorowane przez nich misie stworzyły piękną wystawę, z której mogą być dumne wychowawczynie i organizatorki spotkania – pani Małgorzata Franek z biblioteki 43 Bazy Lotnictwa Morskiego oraz pani Beata Wojtukiewicz, instruktorka artystyczna klubu.

Zajęcia zakończyły się swobodnymi rozmowami młodzieży z młodymi czytelnikami, a pożegnanie przebiegło w miłej atmosferze.