28 listopada 2018 21:45 | Aktualności

"Dzień patrioty"

W środę 21 listopada w naszej szkole odbył się „Dzień patrioty”  związany z podsumowaniem międzyszkolnego konkursu plastycznego dla dzieci z grup integracyjnych  pt. „POLSKIE SYMBOLE NARODOWE”. Była to wspaniała okazja do tego aby dzieci o specjalnych potrzebach edukacyjnych mogły w wyjątkowy sposób cieszyć się z  setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
        Zabawę rozpoczęło zamknięcie uczestników w escape room.. Uczniowie wspaniale poradzili sobie z odkodowaniem odnalezionych skrzynek, wykonali  ukryte w nich zadania, wyłowili z „rzeki Wisły” odpowiedni klucz i uwolnili się z pokoju zagadek.
Następnie ozdobiliśmy pyszne  muffinki  w  białe i czerwone dodatki i mogliśmy świętować 100 lat Niepodległej. Te niezwykłe urodziny zakończyło wręczenie nagród i dyplomów za konkurs patriotyczny „Polskie Symbole Narodowe”.
        Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wspólne świętowanie tak wyjątkowego jubileuszu.
Szczególnie  dziękujemy za przybycie naszym gościom  z SP nr 10 w Gdyni - miło było Was poznać.
        Gorące uściski kierujemy również do wolontariuszy z klasy VIII B, którzy pomogli nam w organizacji tego szczególnego dnia: Kingi Wałdoch, Roksany Tessmer, Wiktorii  Frydrych i Kacpra Hnatyszyn.

Organizatorki akcji:

Sonja Kulesza, Beata Hnatyszyn, Paulina Tarkowska i Beata Toczek