06 grudnia 2018 20:29 | Aktualności

Mikołajkowo na języku polskim w klasach czwartych

Dzisiejszy dzień był doskonałą okazją, aby uczniowie poznali mikołajkowe zwyczaje w różnych krajach. Mogli się zatem dowiedzieć, że  wyczekiwany przez dzieci Mikołaj odwiedza mieszkańców poszczególnych krajów w różnym czasie, a najwcześniej, bo już 15 listopada,  pojawia się w Holandii. Przybiera też różne imiona i postacie, bo każdy kraj ma inne tradycje. Uczniowie dowiedzieli się, że włoskim odpowiednikiem Świętego jest Befana, rosyjskim Dziadek Mróz, niemieckim Pani Berta, a francuskim Dame Abonde. Niezależnie od kraju, wszędzie panuje zasada, że prezenty otrzymują tylko te dzieci, które na to zasłużyły.

Poza tym uczniowie pisali dziś rymowanki tematycznie związane z Mikołajem.