Aktualności

24 stycznia 2019 19:17 | Aktualności

Lekcja o przyjaźni i szacunku do przyrody w kinie HELIOS

        W czwartek 24 stycznia starsze klasy obejrzały wzruszającą opowieść pt. „Chłopiec z burzy”. Po bolesnej stracie mamy i siostry główny bohater i jego ojciec uciekli od zgiełku współczesnego  świata. Zamieszkali na pustkowiu w pobliżu oceanu.

        Któregoś dnia chłopiec uratował od śmierci trzy pisklęta pelikanów i podjął wyzwanie wykarmienia ich. Od tego momentu rozpoczęła się niezwykła przyjaźń między Michaelem i ptakami, które dzięki poświęceniu, trosce i odpowiedzialności chłopca  szybko wyrosły. Niestety pelikany musiały wrócić do swego naturalnego środowiska, a Michael poczuł w sercu ogromną pustkę. Okazało się jednak, że pan Percival, jeden z ptaków,  powrócił do swego opiekuna, pomógł mu uratować ojca w czasie burzy, by w końcu, na skutek postrzału, umrzeć w jego ramionach.

        Historia Chłopca z burzy to piękna lekcja humanitaryzmu, miłości do Matki-Ziemi, szacunku do zwierząt, to głębokie przesłanie sile dobra. W tle opowieści pojawia się wątek walki o utworzenie rezerwatu dla ptaków  oraz problem trudnych relacji rodzinnych, w których zabrakło szczerej rozmowy.

Przeczytano: 163 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: