03 lutego 2019 15:07 | Aktualności

Noc integracyjna kl. IV B

Dnia 1.02.2019 r. odbyła się noc integracyjna klasy IV B. Uczniów czekała cała masa zabawy. Pierwszą z nich była gra terenowa „Chaos”, podczas której uczniowie szukali ukrytych w szkole nazw zadań, następnie wykonywali je wspólnie w szkolnym amfiteatrze. Pojawiły się parodie kabaretowe, pokazy dramy, przeprawa na deskorolce, wyścigi w śpiworach, zagadki matematyczne i wiele innych wyzwań. Grupa, której jako pierwszej udało się dotrzeć do mety poprowadziła zadanie finałowe. Jego celem było rozwiązanie zagadki logicznej i wyznaczenie prawidłowego klucza do sali z niespodzianką. W sali ukryta była, zachowana w całkowitym sekrecie, niespodzianka urodzinowa jednego z uczniów – Oskara Szumskiego. Następie udaliśmy się na warsztaty masy plastycznej – slime. Jak się okazało zrobienie slime to duże wyzwanie. Po zakończeniu produkcji kolorowych, pełnych brokatu, kulek ozdobnych i innych dodatków „glutków” wspólnie umyliśmy zęby i przebraliśmy się w piżamy. Jak na każdym „piżma party” był czas na rozmowy, gry planszowe i karciane. Wieczór planowaliśmy zakończyć wspólnym oglądaniem filmu, lecz po pierwszym z nich rozpoczęliśmy spontaniczną zabawę w chowanego po szkole, rozegraliśmy „bitwę na śnieżki” i parę kolejek w planszówkach w amfiteatrze. Impreza bardzo zbliżyła do siebie uczniów oraz była okazją do tego, by skupić się na tym co nas łączy, a nie dzieli. Dzięki nocowaniu w szkole uczniowie przekonali się, że szkoła to miejsce, w którym uczymy się nie tylko przedmiotów, ale też tego jak być i działać razem. Cała impreza przebiegła bardzo sprawnie dzięki wsparciu wolontariuszy: Agnieszki Gontarz z kl. VIII A oraz Kacpra Hnatyszyn z kl. VIII B.