Wszystkim Uczniom życzymy BEZPIECZNYCH i udanych ferii zmowych

05 lutego 2019 14:33 | Aktualności

Literackie sukcesy naszych uczniów

4 lutego w Szkole Podstawowej nr 52 w Gdyni odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników międzyszkolnego Konkursu Literackiego „Gdyńskie Opowieści Literackie”. Naszą szkołę reprezentowały dwie uczennice klasy IV D – Martyna Golas i Anna Pietrzyk (uczennice p. Małgorzaty Wiśnickiej) oraz liczna grupa uczniów klas piątych (p. Edyty Kurtyki), tj. Julia Bisko, Mateusz Marzec, Tymon Złocki i Mateusz Żebrowski z kl. V A, Dorota Pawlak i Aniela Żuławska z kl. V B oraz Patrycja Hejmowska i Szymon Wrzesiński z kl. V C. Była to już druga edycja konkursu w ramach wieloletniego projektu „Gdyńskie Opowieści Literackie”, który ma uświetnić obchody święta naszego miasta. W konkursie wzięło udział siedem gdyńskich szkół podstawowych, a wpłynęło 26 prac. W tym roku komisja konkursowa postanowiła nie przyznawać miejsc, gdyż wszystkie prace były ładne i ciekawe, jednak Jury spodobały się szczególnie cztery opowieści, które zdobyły wyróżnienia. Cieszymy się ogromnie, że aż dwa trafiły do uczniów naszej szkoły, a dokładniej do Martyny Golas z kl. IV D i Mateusza Marca z kl. V A. Wszystkim uczestnikom konkursu należą się gratulacje i podziękowania, gdyż uczniowie nie mieli łatwego zadania. W tym roku musieli się wypowiedzieć w literackiej formie, nawiązując do realiów historycznych na temat: zabytkowego Domu wójta Radtkego, Klifu Orłowskiego, Kościoła św. Michała Archanioła na Oksywiu, Źródła Marii oraz żaglowca Dar Pomorza. Nagrodą dla każdego ucznia jest książka – zbiorowa publikacja prac konkursowych wszystkich uczestników projektu, z którą wkrótce będzie można się zapoznać w szkolnej bibliotece, zachęcamy do lektury! To ogromna radość, że w Szkole nr 28 w Gdyni mamy już młode pisarki i młodych pisarzy.