27 lutego 2019 15:05 | Aktualności

Warsztaty filmowe

„Lekcje z historii kina i form filmu Gdyńskiej Szkoły Filmowej” to nowy projekt edukacyjny realizowany w Gdyńskim Centrum Filmowym.
       W środę 27 lutego uczniowie klasy VI B mieli możliwość skorzystania z bezpłatnych warsztatów na temat „Jak to jest zrobione? Specyficzne dla filmu środki formalne, które składają się na przekaz: zdjęcia, muzyka, oświetlenie, montaż. Jak rozumieć film i mówić o nim? Spotkanie rozpoczęło się od zwiedzania, na co dzień niedostępnych pracowni, w których powstają filmy Gdyńskiej Szkoły Filmowej oraz zaplecza kina studyjnego GCF. Zajęcia warsztatowe prowadzone w sposób niezwykle ciekawy i kompetentny, z użyciem materiałów multimedialnych, przybliżyły uczniom zagadnienia związane z powstawaniem i rozwojem kina a także rozumieniem filmu.
       W ramach utrwalenia i podsumowania zajęć uczniowie zostali zaproszeni do wykonania kilku ciekawych ćwiczeń: wypisywali jak największą ilość dźwięków słyszanych we fragmencie filmu, z zestawu obrazków układali krótkie historyjki filmowe i sprawdzili swoją wiedzę na temat rodzajów planów filmowych. Na zakończenie pobytu w Gdyńskim Centrum Filmowym wszyscy otrzymali upominki.