03 marca 2019 11:34 | Aktualności

Szkolne przygody Duni i Mattisa

1 marca w bibliotece odbyły się drugie w tym roku szkolnym warsztaty czytelnicze. Tym razem ich uczestnikami byli uczniowie klas pierwszych i drugich, a temat przewodni był oparty na treści książek „Moje szczęśliwe życie” i „Mattis i jego przygody”.

Podobnie jak poprzednim razem zajęcia poprowadzili przedstawiciele Wydawnictwa Zakamarki – pani Beata Jarmakowska-Stranz i pan Maciej Stranz. W ciekawy i niezwykle zajmujący sposób przedstawili początkującym czytelnikom Dunię i Mattisa, bohaterów powieści szwedzkiej pisarki Rose Lagercrantz. Pani Beata intrygującymi pytaniami skłaniała uczniów do wnikliwych przemyśleń i odpowiedzi na temat szczęścia, przyjaźni i zwykłych problemów szkolnych, z którymi stykają się na co dzień. Nieodłącznym elementem literackiej podróży po zakamarkach prezentowanych powieści jest czytanie wybranych fragmentów przez pana Macieja. I tym razem to on modulacją głosu i wspaniałą interpretacją tekstu stworzył wyjątkowy nastrój i potrafił przykuć uwagę nawet najbardziej niezainteresowanych słuchaczy. Zajęcia zakończyły się wykonaniem polecenia - wskaż poszczególnych bohaterów powieści - oraz rozwiązaniem rebusu - „Moje szczęśliwe życie”. Tradycyjnie uczniowie mogli skorzystać z możliwości zakupu wybranej przez siebie książki Martina Widmarka lub RoseLagercrantz. Na ręce prowadzących przekazano podziękowania własnoręcznie podpisane przez uczniów poszczególnych klas.

Owo marcowe spotkanie z Zakamarkami było ostatnim w tym roku szkolnym. Następne literackie przeżycia dopiero jesienią.