06 marca 2019 20:38 | Aktualności

Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Polskiej

6 marca  w naszej szkole odbyły się eliminacje do XXVI edycji Wojewódzkiego Konkursu Recytatorskiego Poezji Polskiej. Konkurs ten, tradycyjnieco roku, organizowany jest przez Młodzieżowy Dom Kultury w Gdyni.Cieszymy się, że tak liczna grupa  naszych uczniów interesuje się poezją i lubi deklamować wiersze, gdyż w  szkolnych eliminacjach wzięło udział łącznie trzydzieścioro uczniów z klas IV - VIII. Jury w składzie: p. Edyta Kurtyka i p. Małgorzata Wiśnicka, stanęło przed  dość trudnym zadaniem, gdyż większość uczestników przygotowała się starannie do konkursu i wszyscy ładnie recytowali, pokonując towarzyszącą im tremę. Uczniowie sięgnęli między innymi po wiersze:Wisławy Szymborskiej, Adama Asnyka, Jana Kochanowskiego czy Juliana Tuwima. Niestety na etapie rejonowym szkołę mogą reprezentować maksymalnie dwaj recytatorzy w poszczególnej kategorii wiekowej. W związku z tym jury po naradzie  wyłoniło następujących reprezentantów:

• w  kategorii młodzieży w wieku 13-16 lat Kingę Wałdoch z kl. VIII B, która pięknie wyrecytowała „Nienawiść” W. Szymborskiej oraz Julię Pawłowską z kl. VIII C, która zmierzyła się z trudnym „Trenem VII” J. Kochanowskiego
  • w kategorii dzieci od IV do VI  klasy szkołę reprezentować będą: Norbert Radwan z kl. V B, który brawurowo wyrecytował „Lwy” H. Januszewskiej oraz Zofia Jankowska z kl. IV D, która zachwycająco wyrecytowała „Na straganie” J. Brzechwy.

Komisja konkursowa postanowiła ponadto wyróżnić na etapie szkolnym następujących recytatorów: Hanę Słuszniak z kl. VII A, Anielę Żuławską z kl. V B, Maksymiliana Kuczkę z kl. V B, Zuzannę Wosińską z kl. V C oraz Zofię Meisner z kl. IV B i Monikę Bednarczyk z kl. IV D.

Zwycięzcom gratulujemy i mocno trzymamy kciuki na kolejnym etapie konkursu, a pozostałym Wszystkim Uczestnikom  serdecznie dziękujemy i zachęcamy do udziału w przyszłym roku szkolnym.