Aktualności

13 marca 2019 08:21 | Aktualności

Pasowanie na czytelnika uczniów kl. I b

8 marca w bibliotece szkolnej odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika tym razem uczniów klasy I b. Podobnie jak ich rówieśnicy z klasy I a oni również musieli zmierzyć się z trudami „egzaminu”, po którym każdy otrzymał tytuł Wzorowego Czytelnika Szkoły Podstawowej nr 28. Było aktywnie, ciekawie i miło.

Ponownie spotkanie rozpoczęło się w sali 122, z której pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza uczniowie przeszli do biblioteki. Tam poznali tajniki pracy bibliotekarza, zasady wypożyczania książek oraz zachowania w wypożyczalni i czytelni, obejrzeli wnętrze biblioteki – regały z książkami, wystawę książek z okazji Międzynarodowego Dnia Pisarzy, gazetki tematyczne i tablice informacyjne. W czytelni odbyła się część artystyczna, podczas której starsze uczennice recytowały wiesze podkreślające rolę książki w życiu człowieka i zachęcające do czytania. Wszystkimi nowo poznanymi wiadomościami dzieci wykazały się podczas „egzaminu”. Każda z grup miała do rozwiązania pięć zadań, które jak się okazało nie sprawiły im żadnych problemów. Poprawne odpowiedzi były przepustką do pasowania. Najważniejszy moment uroczystości rozpoczął się złożeniem przysięgi właściwego traktowania książek. Następnie uczniowie ustawili się w szeregu, po czym jedna z ósmoklasistek, dotykając ramienia symboliczną zakładką, pasowała każdego pierwszaka na czytelnika. Za nią Roksana wręczała pamiątkowe dyplomy i zakładki. Wysiłek dzieci podczas zmagań intelektualnych został nagrodzony słodkim upominkiem.

Czas szybko minął i trzeba było się pożegnać. Miłym zaskoczeniem dla pani bibliotekarki była piękna różyczka i czekoladka wręczone przez uczniów jako podziękowanie za uroczystość. Do zobaczenia w bibliotece młodzi czytelnicy!

 

 

Przeczytano: 101 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: