29 marca 2019 21:29 | Aktualności

Spotkanie z książką i niezwykłym autorem

Klasy VII miały dziś okazję odwiedzić Filharmonię Bałtycką, gdzie odbywały się Gdańskie Targi Książki 2019 oraz liczne imprezy towarzyszące. Uczniowie uczestniczyli w warsztatach motywujących do osiągania celów, które przeprowadził pan Michał Zawadka – autor cyklu książek „Chcę być kimś”.

Prowadzący wskazał, że realizacja zamierzeń to przede wszystkim cierpliwość i ciągłe wspinanie się pod górę, to również popełnianie błędów i wyciąganie z nich wniosków, bo na swój sukces trzeba ciężko zapracować. Uczniowie usłyszeli, że każda chwila życia jest bezcenna i powinna służyć tworzeniu czegoś wartościowego. Pan Michał uświadamiał też, jaką moc i znaczenie ma poczucie własnej wartości oraz świadomość jednostki w grupie. Zwrócił uwagę, że zamiast oceniania należy doceniać siebie i innych, a zamiast wymówek, że się czegoś nie da zrobić, należy nastawić się na wyniki. Tym wszystkim działaniom powinno towarzyszyć zdobywanie wiedzy i umiejętności oraz pozytywne nastawienie. To wydarzenie bardzo się uczniom spodobało, gdyż prowadzący wszedł w interakcję z uczestnikami.

Podczas spotkania na temat „Trudne tematy w literaturze dla dzieci i młodzieży. Jak rozmawiać o śmierci, rozwodzie, wojnie, chorobie? Czy książki mogą nam w tym pomóc?” uczniowie poznali tytuły, które poruszają tematy tabu, a zapoznanie się z nimi może się stać swego rodzaju terapią po przeżyciach traumatycznych.