29 marca 2019 08:46 | Aktualności

Lekcja "Ptasi Bałtyk" w klasie II C

28 marca 2019r. klasa II c uczestniczyła w zajęciach pt. "Bałtyk przyjacielem ptaków". Uczniowie wzięli udział w prezentacji multimedialnej, podczas której dowiedzieli się jakie ptaki można spotkać nad naszym morzem, jak one wyglądają, jakie mają wymagania żywieniowe, gdzie budują gniazda itp. Po wykładzie cała grupa udała się do mariny, w celu obserwacji i określania gatunków za pomocą lornetki. Niestety, pogoda spłatała wszystkim figla i gęsta mgła zasłoniła wszystko dookoła. Udało się jednak zauważyć kilka osobników, m.in. kaczkę mandarynkę. Zajęcia były bardzo ciekawe. Wszystkie zdobyte wiadomości klasa przelała na plakaty.
Dzień ten wszyscy zapamiętają jeszcze z jednego powodu - po roku nieobecności, do rodzinnego miasta powrócił żaglowiec "Dar Młodzieży". Uczniowie klasy II c mieli niecodzienną okazję powitać go radośnie. To była bardzo udana wycieczka.