23 maja 2019 22:27 | Aktualności

"Przez ruch do zdrowia"

23 maja w Rumi, na obiektach Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji, odbyła się XV edycja zawodów lekkoatletycznych dla dzieci niepełnosprawnych z klas integracyjnych i nie tylko, pod hasłem "Przez ruch do zdrowia". Celem imprezy było kształtowanie wytrwałości i wiary we własne siły, popularyzacja lekkiej atletyki wśród dzieci oraz zapoznanie się z ceremoniałem Igrzysk Olimpijskich. Po uroczystym otwarciu, podczas którego została wciągnięta na maszt flaga Polski, odśpiewany Hymn i zapalony znicz-symbolizujący ten olimpijski, dzieci rozpoczęły rywalizację w 5 konkurencjach - dwóch biegowych i trzech technicznych. Reprezentanci naszej szkoły to: Dominika Lazar (5a), Paweł Nowak (4a), Aleksander Iwaszczuk (6b), Paweł Car (6b) i Radosław Siejka (7a). Dzieci spisały się na medal dosłownie i w przenośni, świetnie się przy tym bawiły, pokonując swoje bariery, nawiązały nowe znajomości. Na koniec wszyscy uczestnicy dostali upominki od organizatorów i zajadali się watą cukrową. Dziękujemy rodzicom za możliwość wzięcia udziału w takiej imprezie, uczniom gratulujemy i obiecujemy, że w następnej edycji nas nie zabraknie.