10 czerwca 2019 21:56 | Aktualności

Wycieczka do Warszawy

Już we wrześniu, na początku roku szkolnego, pani Beata Wróbel podzieliła się z uczniami i rodzicami pomysłem kilkudniowej wycieczki do Warszawy. Gorące poparcie tej inicjatywy doprowadziło do zorganizowania stołecznej eskapady w dniach 05 - 07 czerwca 2019 r. Uczestnikami byli uczniowie kl. VII a, VII b, VIII a, VIII c, opiekunami - wychowawcy, kierownikiem wyprawy - pani Beata Wróbel.

Starannie przemyślany program pozwolił naszej młodzieży na poznanie historii stolicy, ale także na ogląd współczesnego oblicza miasta.

Tak więc... Zachwycaliśmy się warszawską Starówką, kłanialiśmy głowy przed pomnikowymi bohaterami, śladami króla Stanisława przeprawialiśmy się do urokliwych Łazienek. Gościliśmy w podwojach Zamku Królewskiego, oglądaliśmy panoramę miasta z 30 - ego piętra Pałacu Kultury, a w muzeum Polin próbowaliśmy zrozumieć istotę diaspory. Na Stadionie Narodowym u wielu odezwała się dusza prawdziwego kibica, a w Sejmie - zrozumienie dla praworządności i odpowiedzialności rządzących. Centrum Nauki "Kopernik" wyzwoliło lokalny patriotyzm i utwierdziło w przekonaniu, że Gdynia i Warszawa to bliskie sobie miasta...

Uff! Młodzież przemierzyła w upale (bo taki się zdarzył), "setki" kilometrów, ale może uczestnicząc w seansie w Planetarium lub podziwiając urokliwe ogrody na dachach Biblioteki UW zaczęła odnajdywać swoją własną drogę ku mądrości i dorosłości?