18 czerwca 2019 23:26 | Aktualności

Czas pożegnań, rozstań czas …

Wtorkowe popołudnie zapisało się w historii naszej szkoły uroczystością pożegnania tegorocznych Absolwentów. To wyjątkowy moment w życiu ósmoklasistów, którzy zamykają rozdział zatytułowany „Szkoła Podstawowa nr 28” i wkraczają w nowy etap życia i dalszego kształcenia.

Pierwsza część dzisiejszej gali miała charakter oficjalny i złożyło się na nią: przekazanie władzy w Samorządzie Uczniowskim nowej przewodniczącej …, przekazanie sztandaru i kroniki szkoły uczniom klas siódmych, ślubowanie absolwentów, wręczenie świadectw ukończenia szkoły oraz listów gratulacyjnych Rodzicom wyróżnionych uczniów, a także podziękowania dla Rodziców szczególnie zaangażowanych w życie szkoły.

Część artystyczna obfitowała w podziękowania skierowane do pedagogicznych i niepedagogicznych pracowników szkoły. Uczniowie wyrazili swoją wdzięczność wszystkim osobom, których codzienna praca pozwala na sprawne funkcjonowanie placówki. Pojawiły się zatem różne kategorie i zabarwione humorem tytuły, jakie ósmoklasiści przyznali pracownikom administracji i obsługi oraz nauczycielom. Ta część uroczystości przypominała nieco galę oskarową, bowiem pedagodzy otrzymali pamiątkowe statuetki. Nad drugą częścią imprezy czuwała pani Karolina Sąsiadek-Wasilewska.

Uroczystość na pewno wywołała wiele wzruszeń i niezapomnianych emocji, które pozostaną
z naszymi Absolwentami na długo.