im. Lotników Polskich w Gdyni
Udanych i bezpiecznych wakacji ***** Udanych i bezpiecznych wakacji ***** Udanych i bezpiecznych wakacji ***** Udanych i bezpiecznych wakacji

09 stycznia 2020 19:58 | Aktualności

Z wizytą u Scrooge`a

9 stycznia klasy VI B i VII A wybrały się do Sali Koncertowej Zarządu Portu Morskiego w Gdyni na spektakl teatralny pt. "Opowieść wigilijna" w wykonaniu Teatru Miejskiego w Grudziądzu. Pozostając jeszcze w świątecznej atmosferze, młodzież była świadkiem duchowej przemiany  głównego bohatera utworu Ebenezera Scrooge'a. Był on postacią negatywną, która nienawidziła świąt Bożego Narodzenia, a najważniejszym celem w życiu były dla niej pieniądze. Na szczęście dzięki duchom, które nawiedziły ją  w noc wigilijną, zmienia swoje postępowanie na lepsze. Cała sztuka została przedstawiona zgrabnie, momentami humorystycznie i zgodnie z treścią książki. Na uwagę zasługiwały zwłaszcza efekty dźwiękowe i muzyka. Inscenizacja z pewnością była  dla uczniów cennym dopełnieniem lekcji z lekturą obowiązkową, jaką jest "Opowieść wigilijna" Charlesa Dickensa.