09 marca 2020 22:07 | Aktualności

Przybył kolejny wagonik z Łodzi

W piątek 6 marca grupa uczestnicząca w projekcie „Pociąg do Gdyni” otworzyła „kolejny wagonik z Łodzi”. Tym razem uczniowie odbyli podróż do przeszłości stolicy tekstyliów, aby spotkać się tam z ważnymi dla historii miasta osobami, jak Karol Scheible,  których działalność przyczyniła się do szybkiego rozwoju przemysłu włókienniczego. Poza tym Dalia, Sandra, Lidka, Kuba, Maks i Kuba, pod opieką pani Beaty Wróbel i Małgorzaty Wiśnickiej,  zmierzyli się z rozwiązywaniem dwóch diagramów poświęconych łódzkim potentatom, rozwiązywali rebusy i zapoznali się z komiksową wersją jednej z łódzkich legend. Dzięki temu po raz kolejny mogli poznawać klimat i specyfikę miasta oraz miejsca, w których zatrzymał się czas. Jednym z niech jest Księży Młyn – miasteczko w mieście. Ta wyjątkowa przestrzeń zachowała klimat dziewiętnastowiecznej Łodzi i pamięć o czasach gwałtownego rozwoju przemysłu.

Warto zaznaczyć, że tego samego dnia uczniowie z łódzkiej SP 29 otworzyli nasz wagonik z kolejnymi kartkami o pięknych miejscach w naszym mieście.