15 marca 2020 18:46 | Aktualności

Ćwicz, utrwalaj, korzystaj z zasobów internetowych. Wykorzystaj dobrze czas

Drodzy Uczniowie,

przerwa w nauce wymuszona nadzwyczajną sytuacją epidemiologiczną to czas, który powinniście poświęcić na utrwalanie poznanego materiału, doskonalenie różnych umiejętności i czytanie lektur. Wszystko to możecie robić, nie wychodząc z domu. Proponujemy Wam korzystanie z zasobów internetowych, gdzie znajdziecie wiadomości oraz interaktywne ćwiczenia. Zachęcamy do skorzystania ze stron:

*************************************************

Warto obecnie korzystać z oferty edukacyjnej TVP. Kanał ABC oferuje pasmo edukacyjne dla dzieci młodszych w godz. 8.00 -13.00. Codziennie w godzinach 13.00 – 17.00 emitowane będą programy dotyczące literatury, muzyki i sztuki. Będzie można obejrzeć adaptacje filmowe niektórych lektur, np., „W pustyni i w puszczy” w reż. Władysława Ślesickiego czy „Zemstę” w reż. Andrzeja Wajdy. Można wzbogacić swoją wiedzę oglądając: „Niezapomniany Leonard Bernstein – spotkania z muzyką”, „Poczet królów polskich” i „Szlakiem miejsc niezwykłych – Pomniki historii”. Więcej szczegółowych informacji można znaleźć w serwisach vod.tvp.pl i tvp.pl.

Zebrały i opracowały: Beata Wróbel i Małgorzata Wiśnicka

Przeczytano: 2025 razy. Wydrukuj|Do góry