AAA
Szkoła Podstawowa nr 28
im. Lotników Polskich w Gdyni
Udanych i bezpiecznych wakacji ***** Udanych i bezpiecznych wakacji ***** Udanych i bezpiecznych wakacji ***** Udanych i bezpiecznych wakacji

Aktualności

30 maja 2020 20:51 | Aktualności

Konkurs przepełniony wrażliwością

Życie człowieka wypełniają chwile radosne i smutne, jakie często pozostawiają po sobie trwały ślad, ale też mogą stworzyć przestrzeń dla budowania świata, który  jest „przepełniony miłością, wrażliwością, czułością, mądrością, refleksją, ale i autorefleksją, oddaniem i zaangażowaniem” jak pięknie napisał Rafał Konefał – członek jury w II Międzynarodowym Konkursie Literackim „Jak uszczypnie będzie znak” im. Anny Szewczyk-Konefał.

Trudny temat doświadczeń związanych z chorobą nowotworową podjęło troje uczniów z naszej szkoły. Są to: Dalia Siewert, Adam Olkowski oraz Jakub Wróbel. Było to niecodzienne wyzwanie, które wymagało spojrzenia na doświadczenie choroby, i często związanej z nią śmierci, przez pryzmat empatii. Tak właśnie powstały niezwykle przejmujące teksty, które prezentujemy poniżej. Na uznanie zasługuje wrażliwość autorów i udział w przedsięwzięciu. Wiersz Dalii został w tym konkursie wyróżniony. Gratulujemy autorce i życzymy kolejnych sukcesów literackich.

Przeczytano: 112 razy. Wydrukuj|Do góry