17 września 2020 09:14 | Aktualności

Warsztaty Wychowania Komunikacyjnego

W dniach 14-16 września 2020 klasy IV i V wzięły udział w warsztatach dotyczących wychowania komunikacyjnego niezwykle ciekawie prowadzonych przez pana Krzysztofa Szkurłatowskiego – podinspektora do spraw edukacji i promocji, reprezentującego Metropolitalny Związek Komunikacyjny Zatoki Gdańskiej.

Uczniowie poznali, między innymi, rodzaje środków komunikacji miejskiej oraz zasady bezpiecznego korzystania z nich. Dowiedzieli się również, jak zachować bezpieczeństwo w czasie pandemii, czyli , co zrobić, żeby nie zakazić siebie i innych?

Druga część zajęć dotyczyła zasad kultury podróży – o czym należy pamiętać, podróżując środkami komunikacji miejskiej, jak zachować się podczas jazdy.

Uczniowie odpowiadali na pytania, rozwiązywali zadania, brali udział w konkursach, otrzymując nagrody. Teraz czas na wykorzystanie wiedzy w życiu codziennym – już podczas najbliższej podróży autobusem.

Koordynator – Beata Wróbel