09 listopada 2020 09:24 | Aktualności

O zieleń dbamy i drzew nie wycinamy

6 listopada odbyło się czwarte i ostatnie spotkanie czytelnicze w ramach realizacji programu edukacyjnego „Szkolne przygody Gangu Fajniaków”. Tym razem o ochronie środowiska rozmawiali uczniowie klasy II b. Niestety było tylko czworo dzieci, gdyż aktualna sytuacja spowodowała dużą absencję. Należy jednak zaznaczyć, że świetnie sobie poradzili i godnie reprezentowali koleżanki i kolegów.

Podczas pogadanki rozpoczynającej zajęcia uczniowie wskazywali ekologiczne postawy ludzi, którym na sercu leży dobro naszej planety. Zdecydowanie odrzucali niewłaściwe zachowania niosące zniszczenie i zanieczyszczenie przyrody. W czasie słuchania opowiadania „Kochajmy zieleń” z książki „Gang Fajniaków i miasto marzeń”ze smutkiem patrzyli na wycinkę drzew zarządzoną przez burmistrza miasta, dopingowali Dyzia, który starał się przekonać pana Bączka, że brzozy, dębu czy klonu nie można sadzić w donicach i stawiać na chodnikach, i radowali się, gdy zaniechano tych niecnych działań. Słowa dębowego listka „drzewo rośnie wiele lat, a ścina się je w kilka minut” uznali za przestrogę dla osób lekceważących otaczające nas środowisko. Kolejnym elementem zajęć było wykonanie plakatu do omawianego tematu i pracy plastycznej wyrażającej uczucia względem naszej planety. Uczniowie ambitnie podeszli do zadania, gdyż spoczywała na nich ogromna odpowiedzialność za całą klasę. Wykazali się pomysłowością i przygotowali wspaniałe dzieło. Na zakończenie otrzymali naklejki i pożegnali się ze strażnikami przyrody, Fajniakami.

Choć większa część klasy nie uczestniczyła w spotkaniu, to z chwilą powrotu do szkoły zapraszam wszystkich, wraz z wychowawczynią, do biblioteki, aby odebrać książeczkę „Gang Fajniaków i miasto marzeń” oraz naklejki. Życzę wszystkim zdrowia i do zobaczenia wkrótce.